вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Відповіді лікарів >>

  Відповіді на питання від репродуктолога Аждер Ірини Анатоліївни

  Відповіді на питання від репродуктолога Аждер Ірини Анатоліївни

  Чи розумно вагітніти в період епідемії?

  На жаль, у нас дуже мало інформації про вагітних, які заразилися Covid-19. Уникайте можливості захворіти! Але, з того невеликого обсягу інформації, якою ми володіємо, знаємо, що вагітні жінки хворіють Covid-19 не важчі, ніж невагітних жінки того ж віку. Жінки з супутніми захворюваннями, а саме захворювання органів дихання, артеріальною гіпертензією, цукровим діабетом або ВІЛ-інфекцією мають підвищену ймовірність захворіти важчою формою.

  Чи обов`язково бути в офіційному шлюбі, щоб можна було зробити ЕКЗ?

  Ні, зовсім не обов`язково перебувати в офіційному шлюбі. Для того, щоб підписати договір на проведення екстракорпорального запліднення (ЕКЗ), досить не перебувати в офіційному шлюбі з третіми особами (або має бути свідоцтво про розірвання шлюбу / рішення суду). Шлюб офіційно реєструвати спеціально для початку програми ЕКЗ немає необхідності, за винятком циклів сурогатного материнства, в такому циклі ЕКЗ, офіційна реєстрація шлюбу обов`язкове!

  Фолікулостимулюючий гормон 12.2, норма 11.3, що це значить, у мене настала менопауза? Мені 33 роки.

  З появою AMH (Антимюллерів гормон), цінність ФСГ дещо знизилася. Проте, вважається що норма для ФСГ на 2-5й день менструального циклу, для жінок, які планують вагітність не більше 9. Цифра ФСГ 10 і більше говорить про можливе зниження оваріального резерву. Рекомендуємо проконсультуватися з лікарем-репродуктологом для правильної інтерпретації Вашого результату. Можливо репродуктолог попросить повторити УЗД ОМТ (з підрахунком антральних фолікулів) на 2-3й день менструального циклу, після чого дасть рекомендації про обсяг обстеження.

  Тератозооспермія, чи реально вагітність без ЕКЗ? Який відсоток порожніх фолікулів після пункції?

  При тератозооспермії ймовірність завагітніти природнім шляхом залежить від ступеня вираженості (помірна, виражена або тяжка), і наявності додаткових чинників, що перешкоджають настанню вагітності. Ви можете звернутися до наших репродуктологам для додаткового обстеження і вирішення питання про подальшу тактику планування вагітності.

  При прогестероновой недостатності, з якою спроби ймовірність виносити?

  Прогестероновая недостатність, на сьогоднішній день, не є проблемою для планування вагітності, тим більше, якщо ви знаєте про цю дисфункції заздалегідь. В арсеналі лікарів є високоефективні препарати з різним шляхом введення, а їх комбінування дозволяє домогтися позитивного результату, як правило, вже з першої спроби.

  Як уникнути СГЯ при СПКЯ?

  Хочеться відразу відзначити, що лікарі всього світу вже давно перестали боятися гіперстимуляціїяєчників. На сьогоднішній день в нашому арсеналі досить препаратів для того, щоб впоратися з цим завданням. Якщо Ви ставитеся до групи ризику синдрому гіперстимуляції яєчників, дотримуйтеся простих правил і призначення, прописані Вашим лікуючим лікарем. Вам необхідно дотримуватися такі прості, але дуже важливі правила як: фізичний і статевий спокій, рясний водний режим, високобілкова дієта. Поставтеся з повною серйозністю до протоколу ЕКЗ і призначень лікаря і тоді за 5-7 днів Вам вдасться впорається з цим станом.

  При СПКЯ яка програма підійде, самостійна вагітність не настає?

  Рекомендуємо для початку пройти обстеження подружньої пари у репродуктолога для діагностики фактора безпліддя. Якщо з`ясується, що Вам необхідна програма ЕКЗ для настання вагітності, з великою ймовірністю, це буде короткий протокол стимуляції яєчників. Вам може підійти наша програма «Персональна 1 або 2». Запишіться до нашого репродуктологу для того, щоб отримати більш детальну інформацію.

  СПКЯ можна завагітніти без ЕКЗ, зробивши просто стимуляцію овуляції в природному циклі?

  Дійсно, багато пацієнтів вагітніють самостійно з таким діагнозом. Для правильної постановки діагнозу і планування вагітності з СПКЯ, необхідно пройти обстеження обох подружжя, так як є деякі нюанси, які потрібно врахувати при плануванні вагітності при СПКЯ.

  Як підготуватися до первинного візиту до репродуктолога? Чи можна зробити попередньо якісь аналізи?

  Спеціальної підготовки для першого візиту немає. На первинну консультацію репродуктолога необхідно взяти всі наявні виписки амбулаторного спостереження, виписки зі стаціонарів (якщо такі є), а також всі аналізи. Особливу важливість несуть обстеження, проведені за останній рік. Після того, як лікар-репродуктолог ознайомиться з Вашим анамнезом, проведе УЗД органів малого таза, він визначиться з планом обстеження Вашої пари.

  Чи роблять ЕКЗ з АМГ менше 1?

  Так, ЕКЗ можна провести при АМГ менше 1. Особливості вибору протоколу стимуляції полягають в кількості антральних фолікулів. Як Ви знаєте, не кожен фолікул може містити яйцеклітину, а при цифрі АМГ менше 1, яйцеклітина може бути поганої якості, може нести хромосомні аномалії. З цієї причини багато клінік рекомендують в таких випадках відразу приступити до програми ЕКЗ з донорськими яйцеклітинами, так як в донорському протоколі шанси завагітніти набагато вище.

  Які шанси завагітніти з одного трубою при внутрішньоматкової інсемінації?

  Шанси на настання вагітності при внутрішньоматкової інсемінації не так залежать від кількості маткових труб, скільки від якості сперми, стану маткової труби (виразності миготливого епітелію, здатності скорочуватися, щоб захопити яйцеклітину, а потім і проштовхнути ембріон в порожнину матки), віку пацієнтки (відомо , що з віком ущільнюється оболонка яйцеклітини і стає непроникною для сперматозоїда), від товщини і якості ендометрія.

  Через який час виходить укол ХГЧ, який може показати псевдопозитивну 2 смужку?

  Вважається, що перші 10 днів після ін`єкції ХГЧ -містять препарат визначається в циркулюючої крові і виводиться з сечею в різній концентрації. З цієї причини не доцільно проведення тесту на вагітність або визначення рівня ХГЛ в перші 10 днів після ін`єкції ХГЧ-яке містить препарату.

  Який відсоток завагітніти з першого разу?

  Більшість протоколів ЕКЗ завершуються настанням вагітності вже після першого перенесення. У нашій клініці це приблизно 60-70% переносів. Все залежить від віку пацієнтів, овариального резерву і фактора безпліддя, адже, як ви знаєте, від якості і кількості яйцеклітин і сперматозоїдів залежить результативність та ефективність програми ЕКЗ. Не втрачайте дорогоцінний час!

  Як визначити потрібно ІКСІ чи ні?

  Вже давно, передові клініки в усьому світі перейшли виключно на методику запліднення ІКСІ. Так ми змогли підвищити ефективність протоколів ЕКЗ до 70-80%. У деяких випадках, наприклад, чоловічий фактор безпліддя, вік жінки більше 37 років, куріння – ICSI є обов`язковим.

  Немає обох маткових труб, чи є шанс вагітності?

  У разі відсутності обох маткових труб, є абсолютні показання для проведення програми ЕКЗ. При природному зачатті запліднення і розвиток ембріона в перші 5 днів відбувається саме в матковій трубі. При їх відсутності, природне зачаття і настання вагітності неможливо. Протоколи ЕКЗ дозволяють провести запліднення і розвиток ембріона поза тілом майбутньої мами, щоб потім підсадити ембріон безпосередньо в порожнину матки для подальшого розвитку вагітності. Лікар – репродуктолог проводить оцінку оваріального резерву і вибирає програму ЕКЗ , яка підійде саме вашій парі.

  Яка у вас статистика успішних протоколів?

  Оцінюючи ефективність програм ЕКЗ необхідно враховувати різні параметри. В першу чергу – це фактори безпліддя і вік пацієнтів (пари), вид протоколу. Більш докладно про статистику клініки ви можете ознайомитися в нашому звіті.

  На скільки людський фактор (якість роботи лікаря – репродуктолога) на всіх стадіях впливає ймовірність успішного зачаття?

  Від якості роботи лікаря – репродуктолога залежить 50% успішності протоколу ЕКЗ . Друга половина успіху залежить від багатьох факторів, а саме:

  -Від вибору протоколу лікарем (кожній пацієнтці він підбирається індивідуально, довгий або короткий протокол), для пацієнтки вони будуть протікати практично однаково, а результат може бути різним.

  – Від вибору препарату для стимуляції (групи препаратів бувають різними). Від цього вибору залежить відповідь і кількість отриманих яйцеклітин.

  – Далі хочеться відзначити роботу досвідченого ембріолога і оснащення ембріоблока найсучаснішим обладнанням.

  – Ну і, не в останню чергу, уважність і віддачу пацієнтів. Часом пацієнти відносяться до рекомендацій легковажно, пропускають ін`єкції або прийом препаратів, а це дуже важливо і може обернуться для всіх нас негативним результатом. Настійно рекомендуємо ставиться дуже уважно до вибору не тільки клініки, але і лікаря – репродуктолога, адже тільки в командній складеної роботі ви зможете домогтися позитивного результату.

  Особливості стимуляції дівчат з СПКЯ?

  При плануванні протоколу стимуляції пацієнток з синдромом полікістозних яєчників, потрібно дотримуватися кількох простих правил, а саме:

  – ВИКЛЮЧНО короткий протокол стимуляції з використанням антагоніста (для уникнення синдрому гіперстимуляції яєчників).

  – тригер агонист (з метою профілактики СГЯ).

  – frezze all, тобто заморозка всіх ембріонів і відкладений перенесення ембріонів в іншому менструального циклу (з метою профілактики важких форм СГЯ, особливо вторинного синдрому гіпнерстімуляціі яєчників на тлі вагітність).

  Види фенотипів при СПКЯ

  Лікарі клініки Лада, втім, як і лікарі всього світу, виділяють 4 основні фенотипу пацієнток з СПКЯ, виходячи з даних критеріїв, згідно ESHRE / ASRM, 2007, Consensus on women`s aspect of PCOS, 2012,2013,2014. А саме: основний, овуляторний, неандрогенними і Ановуляторний.

  У зв`язку з тим, що при СПКЯ крім основних, є приховані системні порушення, особливу увагу звертаємо на більшу частину пацієнток з «некласичних» проявом СПКЯ.

  Шановні пацієнти, закликаємо Вас не займатися самолікуванням, а звернутися за консультацією до лікаря-репродуктолога клініки Лада і запевняємо Вас, позитивний результат не змусить себе довго чекати!

  Якщо можна, то хотілося б почути пару слів про донорському заплідненні.

  Все дуже просто, згідно з наказом МОЗ України, донор проходить повне обстеження (аналізи крові, мазки, ультразвукові дослідження-все те, що зазвичай здає жінка перед початком стимуляції яєчників). На завершення етапу обстеження, терапевт дає дозвіл на початок стимуляції, і ми з упевненістю починаємо програму ЕКЗ . В день пункції фолікулів, яйцеклітини донора запліднюються сперматозоїдами чоловіка за допомогою методики ІКСІ і поміщаються в інкубаторі на 5-6 днів для подальшого культивування. Якщо були синхронізовані цикли донора і реципієнта, тоді на п`ятий день культивування, можливий перенос 1-2 ембріонів в порожнину матки реципієнта (інші ембріони заморожуються), або заморожуються всі ембріони і реципієнт готується до переносу з урахуванням індивідуальних особливостей формування вікна імплантації.

  Мені поставили діагноз СПКЯ, можливо з таким синдромом стати мамою?

  Не потрібно бояться свого діагнозу, багато жінок вагітніють самостійно з таким діагнозом. Справа в тому, що бувають різні варіанти цього захворювання і комплексне обстеження подружньої пари дасть можливість репродуктологу визначиться з тактикою ведення і планування вагітності. НЕ втрачайте час, запишіться до нашого репродуктологу і можливо вже скоро ви побачите заповітні дві смужки.

  Можна пару слів про відсоткові гарантії донорських протоколів?

  Програма ЕКЗ з донорськими яйцеклітинами має високу ефективність Все дуже індивідуально, але, як правило, результативність перевищує 50% і може досягти 70-80%. Залежить це від того, чи тільки в яйцеклітинах була причина безпліддя або є ще інші фактори, такі як: важкий чоловічий фактор, ендометріальний фактор і багато інших.

  Чи треба робити пункцію яєчок два рази чоловікові?

  У нашій клініці чоловік проходить обстеження, після якого рекомендується робити пробну біопсію для того, щоб оцінити шанси на можливість запліднення ооцитів в день пункції фолікулів. Якщо ми отримуємо сперматозоїди, пропонуємо їх заморозити і зберігати (їх можна буде використовувати в день пункції фолікулів, якщо буде велика кількість яйцеклітин для запліднення і не вистачить морфологічно нормальних і активно-рухливих сперматозоїдів зі свіжої біопсії яєчка для ІКСІ). Якщо сперматозоїди не виявляються в тканини яєчка, проводимо бесіду про необхідність вибору донора сперми.

  У нашій клініці використовується унікальна методика роботи з біоптатів тканини яєчка. Результативність цих програм, незважаючи на важкий чоловічий фактор, в попередніх роках вище 90%.

  У чоловіка варикоцеле яєчка, рік тому зробили операцію результату немає. ЕКЗ допоможе завагітніти?

  Так, питання сам за себе говорить. Якщо протягом року після проведеної операції, довгоочікувана вагітність не наступила, Вам варто звернутися до нашого фахівця за консультацією. Можливо щось упустили, не врахували, можливо, є ще інші фактори, що заважають настанню вагітності. Наші фахівці допоможуть Вам у цьому розібратися

  Правда що удача ЕКЗ краще в кріопротоколе і з чим це пов`язано?

  В останні кілька років, з початком широкого застосування вітрифікації (швидка заморозка ембріонів), дійсно, ефективність в кріопротоколах значно підвищилася. Але, все ще дуже індивідуально. У деяких випадках, де це виправдано, ми продовжуємо проводити свіжі переноси, і отримуємо високі результати.

  Найімовірніше, що кріопротокол дає високу результативність там, де свіжий перенесення не має сенс, а саме:

  – ендометрій тонше 7 мм

  – при підвищеному ризику гіперстимуляції

  – прогестерон понад 1.5 в день тригера (в короткому протоколі!)

  І багато інших показання …

  ЕКЗ робиться з наркозом?

  Програма ЕКЗ складається з декількох частин:

  – Обстеження. Пацієнти здають кров, мазки, проходять ряд ультразвукових досліджень для того, щоб упевнитися, що немає протипоказань до програми ЕКЗ, або немає необхідності пройти лікування (так скажемо підготується до програми ЕКЗ).

  – Стимуляція яєчників. Цей етап складається з проведення декількох ін`єкцій (в середньому триває 10-12 днів), під ультразвуковим моніторингом зростання фолікулів.

  – Пункція фолікулів, процедура під час якої потрібно провести забір яйцеклітин. Вона кілька неприємна, тому завжди її проводимо під внутрішньовенною анестезією. Це означає, що пацієнтці робиться внутрішньовенний укол, під час якого вона засинає на 5-10 хв для того щоб не залишилося неприємних відчуттів на цьому етапі. Звертаю увагу, що це саме глибокий медикаментозний сон, а не наркоз.

  – Далі яйцеклітини передаються ембріологові. Він відбирає найкращі сперматозоїди і шляхом методики ІКСІ вводить по одному сперматозоїду в кожну зрілу яйцеклітину і поміщає їх в інкубатор на 5-6 днів.

  – Завершальний етап – це перенесення ембріона, він проводиться на гінекологічному кріслі без анестезії, він абсолютно безболісний (за винятком рідкісних випадків, коли були операції на шийці матки і є складнощі з проходом цервікального каналу і необхідна анестезія).

  У нашій клініці розроблена унікальна методика, в рамках якої перед кожним перенесенням ми показуємо пацієнтці ембріони, до перенесення їх в порожнину матки.

  Великі шанси на вдале ЕКЗ при тривалому або короткому протоколі?

  Питання ІНДИВІДУАЛЬНИЙ, залежить від багатьох чинників, таких як: оваріальний резерв, вік, маса тіла, супутні гінекологічні захворювання та багато іншого.

  Розкажіть про імплантаційне вікно

  Період максимальної рецептивності ендометрія називають «імплантаційним вікном». Відкриття вікна імплантації відбувається в природному менструальному циклі на 6-10-й день, після овуляції. Відкритим воно залишається близько 2-х діб. У цей період умови для перенесення ембріона є максимально хорошими. Відкриття имплантационного вікна супроводжується появою піноподій – це гладкі випинання поверхневих епітеліальних клітин ендометрія. Передбачається, що саме вони сприяють виникненню тісного контакту між бластоцистой і поверхнею матки.

  В яких випадках зсувається вікно імплантації?

  При порушенні процесу формування піноподій, «вікно імплантації» може зрушуватися за часом. Якщо піноподій буде недостатньо, «вікно імплантації» буде неповноцінним. Все це може привести до негативного результату ЕКЗ. Причинами таких явищ можуть бути гормональний дисбаланс, інфекційний процес статевої сфери, хірургічні втручання.

  Процес імплантація ембріона (з моменту його прикріплення до слизової оболонки матки і до повного занурення в неї) займає близько 40 годин. Під час імплантації між ембріоном і ендометрієм відбувається біохімічний «діалог». Бластоциста виробляє речовини, що дозволяють матці «відчути» її присутність. За якістю біохімічних імпульсів, що посилаються ембріоном, ендометрій визначає його якість. Повноцінна бластоциста повинна бути морфологічно нормальної і володіти правильним набором хромосом. Такий ембріон піноподіі починають залучати, всіляко сприяючи його імплантації. Якщо ж бластоциста буде генетично неповноцінною або з зовнішніми дефектами, ендометрій може її відторгнути.

  Чи можливо завагітніти при ендометріозі або спочатку лікування?

  Всі заздрості від форми (генитальная-яка ділиться на зовнішній і внутрішній, або екстрагенітаотная) і ступеня вираженості даного захворювання. У більшості випадків, потрібно попереднє обстеження і підготовка до вагітності, адже може з`ясуватися що це не єдиний фактор безпліддя. А якщо ви знаєте свій діагноз, це ще раз свідчить про те, що Вам потрібно звернутися до фахівця з лікування безпліддя.

  Розкажіть про вік і ЕКЗ.

  Сьогодні жінки тільки в 30 років виходять заміж, потім живуть для себе або будують кар`єру, і перша вагітність часто настає в 35 років. Друга дитина виходить вже ближче до 40 років. Ця тенденція характерна для всього світу, що є одним з факторів вроджених вад розвитку плоду і різних ускладнень під час вагітності.

  Фахівці стверджують, що народження дітей в зрілому віці пов`язане з певними ризиками для новонароджених. Чим старше майбутня мати, тим вище ймовірність народження дитини з синдромом Дауна або викидня.

  Дослідники констатували, що оптимальним віком для народження дітей є період від 20 до 35 років. Вони відзначили, що вже після 30 років в жіночому організмі зменшується вироблення яйцеклітин, що знижує і фертильність – ймовірність стати матір`ю.

  Які ризики / ускладнення при гіперстимуляції?

  Можливі ускладнення при проведенні ДРТ:

  – СГЯ (синдром гіперстимуляції яєчників)

  алергічні реакції, пов`язані з введенням лікарських препаратів для стимуляції овуляції.

  -кровотеча

  -многоплодная маткова і позаматкова вагітність

  -перекрут яєчника

  -апоплексія яєчника

  Якщо не дотримуватися режиму, дієту і медикаментозні призначення лікаря, СГЯ може ускладнитися перекрутив яєчників, розривом тканини яєчника і кровотечею.

  Всі відгуки

  1. Чи можна займатись сексом і від коли до коли, після пункції яйцеклітин (гіперстимуляції) якщо немає свіжого перенесення ембріона, а він має бути в наступно циклі?

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]