вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Відповіді лікарів >>

  Відповіді на питання від ендокринолога Моршнєвої Світлани Петрівни

  Відповіді на питання від ендокринолога Моршнєвої Світлани Петрівни

  При захворюванні щитовидної залози, яка ймовірність завагітніти в 35 років?

  Якщо функція щитовидної залози в нормі і (або) тиреоїдний статус скомпенсований, то в даному випадку, немає негативного впливу на репродукцію.

  Чи вплинуть захворювання щитовидної залози мами на дитину при процедурі ЕКЗ?

  Ні, не вплинуть. Однак, варто зазначити, що захворювання щитовидної залози у матері, можуть привести до ускладнень перебігу вагітності. Тому важливо, до і під час вагітності спостерігатися у лікаря ендокринолога.

  Чи може допомогти процедура плазмофорез для поліпшення роботи щитовидної залози?

  На даний момент немає офіційних даних, що підтверджують ефективність даної процедури у пацієнтів із захворюваннями щитовидної залози.

  Чи можна проводити процедуру ЕКЗ під час ремісії щитовидної залози? Яка ймовірність позитивного результату?

  Можна, можливо. На позитивний результат впливає безліч факторів, включаючи загальний стан здоров`я, вік, перенесені раніше захворювання і стан репродуктивної системи.

  Можна завагітніти при дифузно-токсичному зобі?

  Можна, але бажано, щоб вагітність була запланована, на тлі нормального тиреоїдного статусу і без прийому тиреостатиков.

  Підкажіть, чи може впливати радіація на порушення функцій щитовидної залози?

  Безумовно може. При цьому щитовидна залоза страждає однією з перших, в ній накопичується близько 30% всмоктується організмом радіоізотопів йоду.

  Як правильно здавати аналіз ТТГ, так як на протязі місяця результати різні від 0,5 до 2,6?

  Максимальна концентрація ТТГ в організмі припадає на ранкові години, до 11.00, не залежно від дня менструального циклу. Тому здавати цей аналіз найкраще в цей період. За кілька днів до аналізу виключити алкоголь, тютюн, жирну і гостру їжу. А також, за можливості, припинити прийом будь-яких препаратів, включаючи БАДи.

  Після призначеного Вами лікування ТТГ впав до 1.81 це хороший показник чи ні?

  Так, це хороший показник.

  З яким показником ТТГ краще входити в протокол ЕКЗ? Дві одиниці або менше?

  Менш 2.5 одиниць

  Підкажіть, ТТГ підвищений, в нормі його тримаю Л Тироксином. Але все одно високі антитіла, з ними треба – то робити? Вони якось впливають на лікування, вагітність?

  На антитіла вплинути медикаментозно не можемо, основний показник, який впливає на репродуктивну функцію – ТТГ.

  Антитіла безпосередньо не впливають на вагітність. Єдине, що важливо, це запланувати вагітність на нормальних показниках ТТГ, і протягом вагітності, необхідний контроль за тиреоїдних статусом вагітної

  Якщо ТТГ в нормі, то може Т3 і Т4 бути не в нормі?

  Так, такі показання можливі. При цьому, при нормальному ТТГ, Т3 і Т4 можуть бути, як підвищені, так і знижені, що свідчить про різні види захворювання.

  Якщо ІМТ і ГТТ в нормі, обов`язково дотримуватися низкоуглеводную дієту при СПКЯ?

  Будь-яка дієта повинна бути індивідуальною і збалансованою, з урахуванням калорійності продуктів, БЖУ балансу і переносимості продуктів. Калорійність і склад дієти визначається в залежності від загального стану здоров`я, віку, фізичної і розумової активності. Дуже важливо розуміти мету, до якої ви хочете прийти за допомогою дієти. І якщо головна мета – здоров`я, то підібрати правильну для вас дієту може тільки спеціаліст дієтолог.

  Чи передається у спадок варикоз дитині від батька?

  Генетична схильність до виникнення захворювання існує. Згідно з медичними дослідженнями, вона дорівнює 60% (якщо більше один з батьків). У разі, якщо і мама і тато страждають від варикозу, то ймовірність зростає до 80%.

  З чим пов`язано підвищення естрадіолу (за результатами 4500-6500) після перенесення ембріона?

  Однією з основних функцій естрадіолу, є розпушення ендометрія для того, щоб ембріон міг максимально закріпитися в порожнині матки і почалося його розвиток. У свіжому перенесення – високий рівень естрадіолу обумовлений виробленням фолікулами естрогенів, а пізніше свіжими жовтими тілами, особливо якщо цикл стимульований. У кріопротоколе рівень естрогенів підвищується медикаментозно, для досягнення оптимальної товщини ендометрія (10-12мм), що, в свою чергу, обумовлено високим рівнем естрадіолу. Важливо відзначити, що від рівня естрадіолу залежить результат, зустрічається низький показник, при якій вагітність може не наступити або може перерватися через його недостатності. Таке буває при первинній яєчникової недостатності!

  Розкажіть про значення прогестерону і естрадіолу в лютеїнової фазі.

  Основною зміною, що відбувається цій фазі, є зміна функції фолікула з естроген-секретирующие на вироблення прогестерону і естрогену, а також андрогенів. Більш детально це питання варто розглядати в залежності від показань на особистій консультації.

  Які види пролактину здавати? Який берете до уваги макропролактін або мікро?

  Спочатку необхідна здати аналіз для визначення загального показника пролактину. І тільки після консультації з фахівцем буде зрозуміло, чи потрібно дообстеження. До уваги беремо всі види пролактину.

  Що робити при показнику пролактину 40-50 од? Чи можливо ЕКЗ?

  В даному випадку я рекомендую нормалізувати рівень пролактину до початку протоколу ЕКЗ. Так як пролактин безпосередньо впливає на репродуктивну функцію жінки. При його підвищенні відбувається пригнічення фолікулостимулюючого і лютеїнізуючого гормонів. Як наслідок, блокування дозрівання яйцеклітин, нерегулярні овуляції, безпліддя.

  Чи можна збалансувати свій гормональний фон самостійно, змінивши спосіб життя?

  Все залежить на якій стадії знаходиться «розбалансування» гормонального фону. Найчастіше, пацієнти звертаються до фахівця вже тоді, коли збій в роботі гормональної системи стає помітним. А це значить-досить серйозним, що вимагає лікування. Правильний спосіб життя – це скоріше профілактичний захід, яка дозволить зберегти здоров`я.

  Чи впливає вага на чоловіче безпліддя? Як чоловіче ожиріння впливає на сперму?

  Чоловіче ожиріння негативно впливає на рівень тестостерону і відповідно, сперматогенез. Згідно з дослідженнями, у 67,4% чоловіків, з порушенням якості сперми, спостерігається та чи інша форма надлишку маси тіла.

  Будь-який Спортпит впливає на чоловіче здоров`я? Наприклад – протеїн, вітамінно-мінеральні комплекси і інші найпростіші добавки негативно впливають на можливість зачати дитину?

  Все залежить від того, які добавки приймає чоловік. Якщо ми говоримо про протеїні, вітамінах, амінокислотах – то, в більшості випадків, немає. Якщо вони гарної якості і не мають добавок. Також важливо відзначити, такий фактор, як рівень вітамінів – надлишок може нести негативний вплив на організм. У будь-якому випадку, на етапі підготовки до зачаття, раджу пройти огляд у фахівця і здати ряд аналізів, включаючи спермограмму.

  АТ – ТПО це вже аутоімунний тиреоїдит? Підвищення АТ-ТПО – це причина безпліддя?

  Антитіла до тіреопероксідазе (АТ-ТПО) – це не завжди маркер розвитку аутоімунних захворювань. За статистикою 15-20% людей можуть бути просто «носіями» даної групи антитіл без будь-яких наслідків для здоров`я.

  Що можете сказати про вітамін Д? Чи можливо отримати необхідну дозу вітаміну Д, перебуваючи приблизно близько 40-60 хвилин на вулиці, Або все ж добавки?

  Як і з будь-якими іншими препаратами, все індивідуально. Для того, щоб прояснити картину, бажано перед початком застосування вітаміну обстежити 25-ОН Д3. Також варто відзначити, що рівень кальцидол (25-ОН Д3), залежить від надходження в організм Вітамін Д2 і Д3. І якщо Д3 ми отримуємо від впливу УФ-променів (80% норми), то отримання Д2 можливо тільки з їжі, при правильно збалансованій раціоні. У будь-якому випадку, краще всього почати з аналізу і консультації фахівця.

  При показнику «андростендион 5.56» при нормі 3.3 можливо нормальне виношування дитини?

  Краще запланувати вагітність на нормальних показниках, так як при таких показниках зберігається ймовірність невиношування вагітності. Хочу звернути увагу, що на показники рівня гормону залежить час здачі аналізу. Максимальної дозування він досягає вранці і залежить від дня циклу (максимум в середині циклу, овуляторная фаза)

  Як великі фізичні навантаження впливають на чоловіче здоров`я?

  Все залежить від самої навантаження. Якщо навантаження інтенсивна, виснажує і ви не підготовлені: то негативно, тому що сприймається організмом, як стрес. Практично всі спортсмени знають про те, наскільки важливо правильно дозувати навантаження, дотримуватися режиму навантаження – відпочинок. Навіть, якщо вам здається, що ви можете більше і все в порядку, то насправді ви на шляху до зриву, стресу, а часом і шкоді для здоров`я. Так як будь-який стрес безпосередньо впливає на викид гормонів. У разі повторення, починається серйозний збій в роботі організму.

  При прийомі Верошпірону можна планувати вагітність?

  Не бажано. В даному випадку необхідна консультація фахівців.

  Як часто необхідна динаміка гормонів до перенесення і після?

  Все залежить від індивідуальних показань і коригується на підставі динаміки лікування.

  Що таке субклінічний гіпотиреоз?

  Субклінічний гіпотиреоз, характеризується підвищеним рівнем тиреотропного гормону (ТТГ) в сироватці крові при нормальній концентрації гормонів щитовидної залози Т3 і Т4. В основному протікає безсимптомно. Однак, у 25-50% пацієнтів можуть бути помірно виражені такі симптоми:

  – Погіршення пам`яті, зниження концентрації уваги, погіршення інтелектуальних і пізнавальних здібностей.

  – Депресивний стан. Сам по собі СГ не викликає депресії, однак він знижує поріг настання розлади. Приблизно у 52% хворих з депресією виявлений СГ.

  – Порушення менструального циклу, гіперпролактинемія, безпліддя. Діагностується в 28% випадків і потрібно якнайшвидше вжити заходів, записавшись на консультацію до фахівців у лікуванні безпліддя.

  – Дислипидемия, при підвищеному індексі атерогенності, порушення ритму і провідності, при резистентних до антиаритмічної терапії

  – Підвищений внутрішньоочний тиск.

  – Прояв Міалгії і гипохромной анемії.

  Викидень на ранньому терміні – привід відвідати ендокринолога?

  Обов`язково. Збій в ендокринній системі – найпоширеніша причина мимовільного припинення вагітності. В першу чергу це може бути пов`язано з дисфункцією роботи яєчників. А саме недостатністю лютеїнової фази і при нестачі прогестерону.

  Другий можливий фактор – гіперандрогенія різної етіології (в тому числі гіперплазійное стан кори надниркових залоз), що характеризується підвищеним індексом андрогенів. Третьою причиною викидня може бути цукровий діабет.

  Це далеко не повний перелік можливих причин, кожен випадок розглядається індивідуально.

  Якщо ІМТ в нормі, то може бути інсулінорезистентність при СПКЯ?

  Да може. Інсулінорезистентність може проявлятися не тільки у вигляді зміни маси тіла, але і рядом інших факторів. Це обумовлено зміною метаболізму білків, жирів і вуглеводів, а також експресією генів.

  Дозування метформіну при нормальному ІМТ при СПКЯ?

  Будь-яка дозування розраховується індивідуально, на підставі аналізів і загального анамнезу.

   

  Всі відгуки

  1. Доброго дня!
   Ттг був 10.6 приймала еутерокс 50,впав ттг впав до 6 7,потім приймала 75мкг,і ще пізніше 100мкг ттг впав до 0,026,пропила 10днів еутерокс 75мкг ттг збільшився до 0,036,можливо слід перестати пити на деякий час еутерокс? Плануємо вагітність,і знаю,що треба щоб ттг був 1.5 ,порадьте будь-ласка,що краще?

  2. Доброго дня. Якщо підвищений рівень ТТГ-3,7 , прописали Еутирокс, доза 25 mcg, на 3 місяці, приймаю уже 2 міс.
   Чи за цей час може зменшитись ТТГ до 2,5? Оскільки важливо знати, бо плануємо з чоловіком вагітність в лютому . І якщо не зменшиться до рівня 2,5 , чи можна вагітніти? Попередня вагітність закінчилась завмирання плоду .
   Дякую.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]