вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Відповіді лікарів >>

  Відповіді на питання від ембріолога Синенко Віталія Володимировича

  Відповіді на питання від ембріолога Синенко Віталія Володимировича

  Розкажіть будь ласка про якість ембріонів після розморожування.

  Кріоконсервація проводиться зі спеціального протоколу і не має згубного впливу на якість ембріонів. Заморожені ембріони можуть зберігатися більше 10 років, без будь-яких змін. На сьогодні ми можемо бачити реальні факти народження абсолютно здорових дітей, чиї ембріони знаходилися в кріо банку кілька років. На сьогодні це один з кращих методів зберігання як ембріонів, так і яйцеклітин, і сперматозоїдів.

  За скільки ембріонів ваша клініка морозить в одній паличці?

  «Паличка» або спеціальна соломина (кріо носій) служить спеціально для зберігання ембріонів в рідкому азоті. Ми Мороз 1 ембріон на одну соломину. У разі, якщо є необхідність, лікар-репродуктолог обумовлює варіант заморозки двох ембріонів на один кріо носій.

  Як зберігаються ембріони, щоб потім не все розморожувати?

  Як було сказано вище ембріони зберігаються на кріо носіях по одному або по два, тому для кожного протоколу розморожується тільки необхідну кількість, найчастіше 1 ембріон. Решта ембріони залишаються в кріо сховище недоторканими.

  Заморожені ембріони можна перевірити?

  Якість ембріона перевіряється до і після заморозки. У кріо стані це зробити неможливо.

  Який класності повинен бути ембріон для імплантації?

  Кожен ембріон оцінюється за кількома факторами. І вже з їх сукупності визначається, наскільки хороший ембріон ми маємо. Враховують такі чинники як:

  – Динаміка розвитку ембріона щодоби.

  – Ступінь зрілості бластоцисти.

  – Внутрішньоклітинна маса (ВКМ)

  – Трофектодермальний шар.

  Для імплантації вибирають ембріони максимально хорошої якості, так як від цього багато в чому залежить шанс настання вагітності.

  Однак, для успішної імплантації і подальшої вагітності, існує безліч факторів: починаючи від правильності стимуляції, здоров`я батьків і закінчуючи спеціальною підтримкою після перенесення ембріона. Тому, навіть при середній якості ембріона, цілком можливо отримати бажану вагітність і народити здорового малюка.

  Скількох денні ембріони ви переносите і більш високі шанси по якими ембріонами?

  В основному ми переносимо 5-добові ембріони. Однак, бувають випадки, коли до переносу рекомендовані ембріони на стадії дроблення (2-3 добові).

  Як показують дослідження, максимальний відсоток настання вагітності, а також народження дітей дає перенесення на стадії бластоцисти (5 добу)

  Ембріони по класності як розрізняються?

  На п`яту добу після запліднення утворюється бластоциста. Вона характеризується наявністю ВКМ (внутрішньоклітинна маса) і навколишнього її клітини – трофектодерми.

  Бластоциста оцінюється кількома параметрами:

  Ступеня зрілості:

  – Перша ступінь – рання бластоциста, порожнину бластоцисти становить менш ніж половину обсягу ембріона

  – Друга ступінь – коли порожнину бластоцисти становить більше половини обсягу ембріона.

  – Третя ступінь або повна бластоциста. Порожнина займає весь обсяг ембріона.

  – Четверта ступінь – розширена бластоциста. Порожнина бластоцисти стає більше і починає стоншується ZP (Zona Pellucida або блискуча оболонка).

  – П`ята ступінь – стадія, коли трофектодерма починає проникати через ZP.

  – Шоста ступінь – вилупилася бластоциста, яка покинула ZP.

  Якості внутрішньоклітинної маси:

  – клас А – щільно упакована з великою кількістю клітин.

  – клас В – більш вільна угруповання середньої кількості клітин.

  – клас С – незначна кількість клітин

  Якості трофектодерми:

  – клас А багато клітин, що формують трофектодерму.

  – клас В трохи клітин.

  – клас С незначна кількість великих клітин.

  Виходячи з сукупності оцінок формується загальна оцінка якості ембріона

  У ембріолісті ви описуєте розвиток подобово?

  Розвиток ембріонів описуємо в листі стимуляції, де даємо повну характеристику кожного дня розвитку від початку запліднення до кріоконсервації.

  Чи несе якісь наслідки біопсія ембріона на генетику?

  Біопсія ембріона проводиться таким чином, що не несе пагубного впливу на ембріон. Для аналізу необхідно отримати всього кілька клітин, при цьому, це клітини трофектодерми – поверхневого шару, не зачіпаючи ВКМ (внутрішньоклітинна маса) процедура проводиться досвідченими ембріологами, на висококласному обладнанні, з фіксацією всіх маніпуляцій.

  Чи небезпечно робити генетичний аналіз? Чи несе якісь наслідки біопсія ембріона на генетику?

  Генетичний аналіз робити абсолютно безпечно. Після біопсії ніяких змін або генетичних збоїв не відбувається.

  Чи можливо при ЕКЗ, отримати двійню різних статей?

  Можливо два варіанти розвитку ситуації. Найчастіше, при перенесенні двох бластоцист, можуть розвинутися два плоди. Що дає можливість виносити і народити двійню різних статей.

  Другий випадок – при перенесенні однієї бластоцисти, під час вагітності відбувається процес розподілу і у вас народжуються однояйцеві близнюки. Але така ймовірність досить мала. Так що, якщо було виконано селективне перенесення одного ембріона, у вас народитися один малюк.

  Тест контакт сперми і з цервікального слизом інформативний? На який день робити це аналіз?

  Як відомо, щоб відбулося запліднення сперматозоїди повинні подолати величезний шлях через піхву, цервікальний канал, порожнину матки і маткові труби.

  Тест-контакт на сумісність дозволяє визначити здатність сперматозоїдів проходити через цервікальногослизу жінки. У дні овуляції слиз в цервікальному каналі змінює свою консистенцію для кращого проходження сперматозоїдів.

  Коли тест позитивний, спостерігається проникнення сперматозоїдів в слиз і подальше збереження рухливості через 20-30 хвилин. Якщо проникнення не відбувається, або відбувається одиничне проникнення і подальше знерухомлення сперматозоїдів, то тест оцінюють, як негативний.

  Найбільш вдалим і сприятливим вважається період з 9 дня менструального циклу (при 28-денному циклі).

  Відмінність ІКСІ від Пікс?

  Під час проведення процедури ІКСІ ембріолог має можливість селективно відбирати сперматозоїди спираючись на морфологічні характеристики (за зовнішнім виглядом). А при процедурі Пікс відбір сперматозоїдів відбувається за допомогою проведення спеціального аналізу, що дає можливість визначити ступінь зрілості сперматозоїда. Проведення процедури Пікс дає більший відсоток виходу бластоцист.

  Хто стежить за заморожуванням яйцеклітин? Якщо на 5 років. Якщо є термін придатності яйцеклітин при заморожуванні?

  Заморожують яйцеклітини ембріолог, чітко дотримуючись протоколу, що дає гарантію збереження ооцитів на довгий час. Зазвичай терміном придатності вибирають до 5 років, в окремих випадках до 7 років.

  Де зберігаються при заморожуванні яйцеклітини?

  Яйцеклітини зберігаються на кріоносітелях які поміщені в рідкий азот. Посудина Дьюара з біоматеріалом знаходиться безпосередньо у нас в Клініці, під контролем ембріологів.

   

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]