вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Новини >>

  Всесвітній день ембріолога

  Всесвітній день ембріолога

  25 липня – Всесвітній день ембріолога! 

  Всесвітнім днем ​​ембріолога цю дату вибрали через одну просту причину: в цей день, 25 липня, народилася перша дитина в світі, зачата за допомогою екстракорпорального запліднення. Британці Луїзі Браун сьогодні виповнюється 37 років, вона заміжня і виховує сина, народженого без допомоги ЕКО.
  Сер Роберт Едвардс, ембріолог, який допоміг завагітніти матері Луїзи, в 2010 році отримав Нобелівську премію. Його колега і співавтор методу гінеколог Патрік Стептоу не дожив до цієї нагороди. На даний момент близько 5,5 мільйона дітей народилися завдяки ЕКО.

  Як розвивалася ембріологія
  Першопрохідці ембріології пройшли через величезну кількість невдач, намагаючись зрозуміти, як запліднити яйцеклітину в лабораторних умовах. Вирішити в яких умовах вирощувати ембріони, коли їх підсаджувати в матку. До сих пір ембріологи шукають шляхи вдосконалення, щоб домогтися головного – народження дитини.

  Ми озвучимо основні віхи ембріології, за якими стоїть велика праця багатьох вчених усього світу:
  1968 рік – людська яйцеклітина вперше запліднена поза тілом жінки. До цього робилися невдалі спроби, які на кілька років, відкидаючи назад, створювали враження, що це неможливо.
  1973 рік – перша жінка завагітніла після перенесення ембріона в матку. Однак виносити дитину не вдалося: на ранньому терміні стався викидень.
  1978 року – народилася Луїза Браун, перша дитина, зачата за допомогою екстрокорпорального запліднення.
  1984 рік – цього року народилася перша дитина після кріоконсервації ембріона. Метод дозволяв заморожувати ембріони для тривалого зберігання і розморожувати так, щоб вони залишалися життєздатними.
  1992 рік – в ембріологію приходять мікрохірургічні технології. Вперше виконана процедура ICSI (Intracytoplasmic Sperm Injection) – введення сперматозоїда в яйцеклітину. Використання технології ICSI дозволяє досягти запліднення навіть у найважчих випадках чоловічого безпліддя, коли сперматозоїдів вкрай мало.
  1993 рік – в ембріології починають застосовувати молекулярно-генетичні технології. Вперше виконана преімплантаціона генетична діагностика (ПГД). Тепер з`явилася можливість виключити генетичну патологію у ембріона до його підсадки в матку.
  2005 рік – в роботі з ембріонами вперше застосовується молекулярна медицина. Знаходження поза тілом матері протягом п`яти днів – стресова ситуація для ембріона. Якщо не постаратися по максимуму створити комфортні умови для нього, можуть відбутися деякі порушення, наприклад, клітинна фрагментація. У клініці “Лада” є обладнання, що створює для ембріонів оточення, наближене до природного.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]