вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> ГІНЕКОЛОГІЯ >>

  Загин матки…перешкода до зачаття?

  Загин матки...перешкода до зачаття?

  Загином матки гінекологи називають стан, при якому тіло матки відхиляється щодо своєї шийки і нормального анатомічного розташування її в малому тазу.

  Загин шийки матки (ретрофлексія) – це не захворювання, а патологія. Подібна аномалія може бути у жінки з народження, а може бути причиною перенесеного запального процесу.

  Нормальне положення матки в малому тазі виглядає наступним чином – тіло матки розташоване приблизно посередині в глибині малого тазу, знаходиться паралельно піхви. Подібне анатомічне положення матки спеціально передбачено природою, щоб на шляху сперматозоїдів не було ніяких перешкод. Саме тому з-за загину жінки не можуть завагітніти.

  Деякі жінки відвідують клініку штучного запліднення для того, щоб вирішити цю проблему за допомогою лікарського втручання.

  Медичне обстеження виявляють різні варіанти патологічного розташування матки в малому тазі:

  • Ретрофлексія матки, коли тіло матки відсувається назад до прямої кишки. Саме під ретрофлексією розуміється загин матки;
  • Антефлексія матки, невеликий загин матки вперед до сечового міхура. У результаті виходить невеликий тупий кут. У жінок, що вже народжували це вважається нормою, так як після пологів, як правило, тіло матки приходить у нормальне положення;
  • Летерофлексія матки, тіло матки загинається або вправо або вліво до одного з яєчників;
  • Антеверзія матки, відхилення схоже з антефлексією, відрізняється тим, що разом з тілом матки відхиляється і шийка матки.

  Загин матки – причини появи

   

  Загин матки...перешкода до зачаття?

  Якщо таке положення справ було з народження – це просто індивідуальна анатомічна особливість в результаті яких-небудь порушень у вагітності вашої матері.

  Зазвичай такий загин незначний і ніяк не може вплинути на сексуальну функцію, репродуктивне здоров`я та можливості зачати і виносити дитину. Цей загин матки ніяк не буде себе проявляти, і ви, можливо, ніколи про нього не дізнаєтеся, так як після пологів він, швидше за все, перестане існувати взагалі.

  А якщо загин матки виник після народження жінки, необхідно визначитися з причиною, що викликала подібне явище:

  • запальні захворювання, сюди можна віднести ендометріоз, запалення придатків, андексит та ін
  • слабкість м`язів малого тазу, а також слабкий тонус зв`язок;
  • захворювання кишечника;
  • пухлини матки, яєчників;

  Ретрофлексія матки та вагітніть

  Основними симптомами ретрофлексії можуть служити хвороблива менструація, рясні місячні, хворобливі відчуття під час статевого акту, поява згустків.

  Загин матки на сучасному етапі розвитку техніки легко діагностує огляд у гінеколога та підтверджується УЗД, при обстеженні з вагінальним датчиком.

  Як тільки жінка дізнається про свій діагноз, головним її питанням стає – як завагітніти при загині матки і можливо зачаття природним шляхом взагалі? Лікарі гінекологи не вважають цей стан перешкодою до настання та виношування вагітності, хоча і підтверджують, що при наявності даної патології пацієнтці дещо складніше зачати.Загин матки...перешкода до зачаття?

  При вродженому, або фізіологічному загині, ніяких лікувальних заходів не потрібно, жінка живе і займається сексом як звичайно, і вагітність не представляє складності.

  При патологічних загибах матки тактика лікування визначається, виходячи з причин. Зазвичай при спайковому процесі роблять лапароскопічні операції (через невеликі проколи в черевній стінці) з розсічення спайок. Якщо загин матки викликаний запаленням, необхідний прийом антибіотиків, протизапальних засобів і фізіотерапія. При проблемах з настанням вагітності також може бути рекомендована програма ЕКО (Одеса) , але в більшості випадків ця проблема не має настільки загрозливий характер.

  Якщо для пари важливо завагітніти найближчим часом, то варто розглянути таку послугу, як внутрішньоматкова інсемінація. Ціна України на дану процедуру не така висока, як на програму ЕКО.

  Для того, щоб збільшити шанси на настання вагітності жінці призначають виконання спеціальних фізичних вправ, лікувальну фізкультуру ,в залежності від сторони, в яку матка відхилена, подружній парі рекомендують різні пози під час статевого акту, які найбільш сприяють настанню вагітності. При загині ззаду сприятливим для зачаття позою вважається становище жінки на животі. Партнер у цей час знаходиться ззаду. При нахилі тіла і шийки матки спереду зачаття наступає тільки при заняттях сексом в місіонерській позі – положення жінки лежачи на спині, партнер – зверху. Після закінчення акту під сідниці жінки в цьому випадку підкладають подушку, і вона повинна лежати ще 15-20 хвилин.

  Загин матки – не діагноз, і не вимагає лікування, а модифікації способу життя!

  Всі відгуки

   1. Все залежить від типу та ступеню прояви загину.

    У крайніх випадках може спричинити опущення чи випадіння матки. Також впливає на можливість завагітніти на виносити дитину.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]